HAKKIMIZDA
Gökoğlu Çiftliği, 1952 yılında zahire tüccarı Halil Gökoğlu tarafından İzmir ili Tire ilçesinde kuruldu. 22 dönüm arazi üzerine kurulu çiftliğe 400 adet üzerinde zeytin ve çeşitli meyve ağaçları dikilerek yıllarca ailenin zeytinyağı, sebze ve meyve ihtiyacını karşıladı. Çiftlik kurulduğu yıllardan itibaren modern tarım uygulamalarını yakından takip etti ve uyguladı.

Uzun yıllar sadece zeytin ve meyve işletmesi olarak kullanılan çiftlik, 1994 yılında ailenin büyük oğlu Mehmet Halas Gökoğlu tarafından devralındı.

Anne sütüne en yakın olması ve ülkemizde son yıllarda giderek büyüyen talebi sebebiyle keçi sütü üretimi konusunda yatırım yapma kararı aldı.

Yapılan calışmalar sonucu, ülkemizde küçükbaş hayvancılığın yeteri kadar gelişmediği, nitelikli damızlık ve sağlıklı hayvan sayısının kısıtlı olduğu görülerek işletme hem sağlıklı süt üretmek hem de damızlık hayvan yetiştirmek üzere en modern teknolojiler kullanılarak kurulmuştur.

Modern ve sağlıklı hayvan yetiştiriciliğinin bilimsel destek de alarak yapan işletmemiz hastalıktan arı ülke olan Avusturalya'dan safkan Saanen sürüsü ithal ederek işletmedeki hayvan kalitesini arttırmıştır.

Çiftliğimiz, amatör ruhla calışan, besin, hayvan sağlığı ve bakımı alanında uzman olan bir profesyonel bir ekiple yönetilmektedir.

Safkan pedigrili Saanen keçileri 19.06.2011 tarihinde 27 saatlik uçak yolcuğu ile Ankara Esenboğa Havalimanından ülkemize giriş yaptı ve 9 saatlik kara yolculuğu sonrası çiftliğimize ulaştı.
Süt beslenmemizde çok önemli yeri olan hayvansal kaynaklı bir üründür. Özellikle bebeklerin, büyüme çağındaki çocukların beslenmesinde, kas ve iskelet sistemlerinin gelişmesinde, menopoz dönemine girmiş olan hanımlarda ortaya çıkan ...